Το μυαλό ήταν στην Λαμία

Δημοσιεύτηκε στις 23/02/2020 18:56

Ο ΟΦΗ έχασε με κάτω τα χέρια από την ΑΕΚ με 3-0, έχοντας το μυαλό στον τελικό της επόμενης Κυριακής.

Το ματς έτσι και αλλιώς ήταν δύσκολο αλλά η εικόνα ήταν εκείνη που έμεινε. Σε ένα παιχνίδι που ο ΟΦΗ μπορούσε να είναι ανταγωνιστικός, αυτό δεν συνέβη ποτέ και ουσιαστικά αυτό τελείωσε από το πρώτο δεκάλεπτο όταν και η ΑΕΚ προηγήθηκε με 2-0 με γκολ των Μάνταλου, Βέρντε ενώ ο Ιταλός σκόραρε ξανά στο 30ο λεπτό.

Ο ΟΦΗ ήταν νωθρός και φανερά νωχελικός, ήταν ξεκάθαρο ότι δεν μπήκε ποτέ στο παιχνίδι και από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν αλλού για αλλού. Η εικόνα του ΟΦΗ δεν έχει καμία δικαιολογία και βέβαια δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Πλέον, όλα θα κριθούν στο τελευταίο παιχνίδι κόντρα στην Λαμία την επόμενη Κυριακή όπου θέλει μόνο νίκη για να μπει στα πλέι οφ και κατά συνέπεια να εξασφαλίσει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο για την επόμενη σεζόν.